Питання: Підприємство за результатами роботи за 2020 рік отримало прибуток та один із засновників хоче отримати дивіденди.
Питання:
- Які документи необхідно оформити для нарахування та виплати дивідендів?
- Засновників у Товариства двоє з рівними частками. Але отримати дивіденди хоче лише один. Чи можна так зробити?
- За результатами фінзвітності за 2020 рік у підприємства прибуток, наприклад в розмірі 500 000 грн. Один засновник хоче, щоб йому нарахували та виплатили дивіденди в сумі меншій за 250 000 грн, наприклад в сумі 100 000 грн.
Чи можна так зробити?
Якщо можна, то що робити з залишком суми 150 000 грн?
Як таку операцію прописати і в яких документах і що робити з частиною суми, яка залишилась?
Чи можна нарахувати меншу суму та її і виплатити?
- Інший засновник взагалі не планує забирати свою частку на даний момент. Чи можна його частину 250 000 грн нарахувати, та не виплачувати, а скерувати його частку кудись, або нарахувати меншу суму?
Якщо так, то як це документально необхідно оформити?
- Як оподатковувати виплату дивідендів засновнику-нерезиденту в грошовій формі в гривні? Ставки податків, відображення в звітності?
- Чи необхідно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток? Якщо так, то який порядок його обчислення?