ФОП і послуги з харчування

Питання: Фізична особа-підприємець надає послуги з оренди власного або орендованого майна в сільській місцевості, а саме приватних будиночків. Подобово.  Він же додатково готує домашню їжу для орендаря та приносить її в будиночок. Або орендар приходить в приватний будинок орендодавця. 

Яким чином він може надавати послуги з харчування якщо він не має ресторану? Як це правильно оформити? І який це номер КВЕД?

Continue reading »

Розірвати договір і повернути вексель

Питання: Яким чином необхідно оформлювати документи у випадку повернення частини товару на який було випущено простий авальований вексель? І чи можна повертати товари, на які було оформлено вексель?

Continue reading »

Курсові втрати чи надбання

Питання: Юридична особа протягом двох років виконувало проєктні роботи. Договором підряду передбачена компенсація зростання курсу долара США. За цей період виконано робіт та закрито більше 90% актів. Курсові різниці виникли у другій половині року.

Яким чином відобразити зростання вартості робіт за рахунок зміни курсу, якщо залишилося закрити актами 10% робіт за договором?

Continue reading »

Дата акту і дата роботи

Питання: Ми продаємо обладнання разом з його інсталяцією. Відповідно до договору з покупцем роботи вважаються виконаними одночасно з поставкою обладнання. Виходить певна дата посеред місяця, коли ми обладнання поставили та виконали роботи. На цю дату ми складаємо відповідний акт.

Роботи ми купуємо у субпідрядника. Але з субпідрядником у нас договір складено інакше: роботи накопичуються за певний період часу і закриваються одним актом в кінці певного періоду.

Виходить, що в бухгалтерському обліку акт на придбання робіт складено датою, яка настає пізніше дати, коли ми продали обладнання. Може скластися враження, що ми продали те, чого у нас ще немає. В реальності це не так.

Запитання: чи можна так вчиняти? Чи обов’язково акт на придбання робіт завжди має бути складений датою раніше дати його продажу? 

Continue reading »

Субліцензія і податок на репатріацію

Питання: Підприємство-нерезидент А продає субліцензцію підприємству – резиденту Б.

Підприємство А  – Естонська компанія і не є бенефеціарним власником прибутку.

Хто є платником податку на репатріацію та яка ставка такого податку в нашому випадку?  

Continue reading »

Придбання боргу спрощенцем

Питання: Чи може підприємство – платник єдиного податку на 3-й групі без ПДВ купити дебіторську заборгованість у ТОВ платника податку на прибуток?

Це не переуступка. Заборгованість придбана через торги підприємства банкрутства?  
Continue reading »

Подарунок для ІСІ

Питання: Чи має право Пайовий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд закритого типу, активи якого перебувають в управлінні  Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами» отримати в подарунок (безоплатно) активи іншої юридичної особи та які податкові наслідки при здійсненні такої операції? Continue reading »

Фінансування участі в міжнародній конференції: податкові нюанси

Питання: Юридична особа на загальній системі оподаткування (Сумська ТПП), платник ПДВ, подали заявку на участь в міжнародному проєкті (програмі), через який отримаємо кошти в євро через євроособу – Фонд (умовно – ЄОФ).

Програма передбачає, що ми, як співорганізатор, знайдемо та організуємо приїзд до Словаччини 14 учасників (можуть бути фіз.особи, можуть бути ФОП, можуть бути юридичні особи) на конференцію (переговори тощо). За це ЄОФ перерахує кошти в євро в сумі компенсації вартості 14 авіаквитків і умовно «добових» (не в розумінні коштів на відрядження) за кожен день перебування за кордоном для 14-ти учасників + 25% нам, як організаторам.

Отримані кошти (без 25%), ми повинні перерахувати кожному учаснику окремо, з подальшим звітуванням перед ЄОФ про таке перерахування.

Як я розумію, ми (Сумська ТПП) перераховувати отримані кошти можемо тільки в грн.!!!?

На додаток до цього, в залежності від того, кому ми перераховуємо кошти: фізичній особі, чи ФОП, чи юридичній особі – учаснику конференції, треба цю суму додатково оподатковувати. Якщо фізична особа, то ПДФО та ВЗ, а якщо ФОП та ЮО?

Ми пишемо в платіжному доручені – «компенсація витрат на проїзд та перебування в Словаччині для участі в проекті з … по…».

Чи є від нас якісь додаткові зобов’язання при цьому?

Коли ми отримаємо кошти в євро від ЄОФ, чи повинні ми сплачувати 20% ПДВ? Ми самі на себе виписуємо податкову чи як на неплатника (з яким кодом)? Чи який порядок зараз?

Ми надаємо акт виконаних робіт/послуг, чи яким документом повинні підтвердити здійснення даної події?

Ці кошти не є «технічною допомогою» в розумінні коштів для пільгового оподаткування, яка реєструється в КМУ та має окрему пільгову категорію.

При оподаткуванні податком на прибуток, яка сума коштів буде враховуватися в дохід, а яка у витрати?

Буду додатково вдячна за відповідь з відображенням правильної кореспонденції  рахунків при здійсненні даної операції.

 

Додатково: договір не передбачає жодної посередницької винагороди.

25 % не виділяється окремо, вони «сидять» в сумі договору. Кошторис не буде іти як додаток до договору, ми просто їм надсилаємо для наочності цифри. Повернення «зайвих» коштів не передбачено, їх не буде.

Ми окремо НЕ ЗАРОБЛЯЄМО на цьому. 25% – це той відсоток, на яку ми можемо збільшити кошторис на заплановані заходи (курсові різниці, підвищення вартості палива, збільшення тарифів та ін.) Ніяких комісійних, агентських, які вказані в договорі, як винагорода, не буде! Тільки перерахування коштів для організації трансферів, перекладачів, перельотів, оренду приміщення і т.д. з подальшим перерахуванням фізичній особі, ФОПу чи юридичній особі.

Continue reading »

Стягнення за векселями: нюанси

Питання: Частина векселів передана приватному виконавцю, а частина обліковується на 341 рахунку. Вже зараз зрозуміло, що по векселях, переданих приватному виконавцю, ми отримаємо лише невелику частину заборгованості.

  1. Які проводки робити, коли приватний виконавець поверне нам документи, по яких борг не було стягнуто?
  2. Чи треба створювати резерв сумнівних боргів по тих векселях, які передані приватному виконавцю?

Continue reading »