Позовна давність у ЗЕД

Питання: Чи поширюється максимально можливий строк позовної давності у  10 років згідно зі статтею 23  Конвенції ООН про  позовну давність у  міжнародній купівлі-продажу товарів від 1974 року на відносини між товариством з обмеженою відповідальністю – резидентом України з його учасниками-нерезидентами по заборгованості товариства перед учасниками у зв’язку із зменшенням статутного капіталу?

Continue reading »

Агент, який продає послугу

Питання: ТОВ – платник ПДВ реалізує свою послугу, яка звільнена від оподаткування (доступ до Інтернет сервісу) через Агента. Акти на клієнтів виписує ТОВ. Згідно з договором вартість послуги – 150 грн. Агент може реалізовувати нашу послугу за будь-яку ціну, але  розрахуватися з ТОВ за ціною 150 грн. (Наприклад Агент продає послугу за 1 грн, але нам  перераховує кошти у сумі все рівно 150 грн. ).

Питання, як виписати акт клієнту: послуга – 150 грн. Але клієнт сплатив за цю послугу 1 грн?

Continue reading »

Продаж програмного забезпечення

Питання: Розробники ПЗ (програмне забезпечення) хочуть відкрити бізнес,  є такі базові бізнес моделі:

  1. Створення ПЗ і отримання грошей за підписку на нього, наприклад: ПЗ для магазинів чи ресторанів (ресторан користується нашим ПЗ і платить за підписку).

Питання: Чи правильно буде використовувати 3 групу ФОП для цього?

 

  1. Створення ПЗ/вебсервісу/мобільного додатку. Користувач може поповнити віртуальний рахунок іншого користувача, який в свою чергу потім може вивести ці гроші на свій фізичний рахунок (карту). ПЗ/сервіс є посередником між користувачами та бере комісію при виведенні коштів з віртуального рахунку.

Обіг грошей між рахунками користувача і ФОП. Коли користувач поповнює віртуальний рахунок іншого користувача за допомогою нашого сервісу – кошти перераховуються на рахунок ФОП, де зберігаються до виведення кінцевим користувачем на персональний фізичний рахунок (карту).

Питання:

Чи можна використовувати 3 групу ФОП для цього чи потрібне ТОВ?

Якщо ФОП/ТОВ на ЄП, то яким чином вирізнити дохід від загального обігу грошей на рахунку (так як на рахунку будуть зберігатись ще не виведені кошти користувачів)?

Чи можна зробити буферний рахунок (де будуть зберігатись кошти до виведення кінцевим користувачем), а комісію (що буде доходом) вже перераховувати на відповідний рахунок ФОП/ТОВ?

Continue reading »

Відмова від дивідендів

Питання: Чи можливо, щоб три учасники відмовилися від своїх дивідендів на користь одного та підприємство виплатило усі нараховані дивіденди одному учаснику?

Чи можливо здійснити зарахування заборгованості, а саме дивідендів та позики?

Чи можливо провести зарахування заборгованості, а саме дивідендів трьом учасникам та кредиторська заборгованість перед юридичними особами, якщо ці учасники є одночасно одноосібними учасниками цих юридичних осіб, які мають заборгованість перед ТОВ, яке нарахувало дивіденди?

Якими документами підтвердити здійснення вказаних операцій?

Які податкові наслідки таких операцій?

Continue reading »

Операції з цінними паперами через рахунки ескроу

Питання: Ми здійснюємо продаж акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу).

Як оподатковується дохід нерезидента – фізичної особи, отриманий від продажу акцій через рахунок умовного зберігання (ескроу), відкритий на вимогу заявника – власника домінуючого контрольного пакета акцій?

Як оподатковуються виплати по викупу акцій фізичним особам які зареєстровані в АР Крим?

Чи визнається юридична особа податковим агентом в таких випадках і перераховує податок?

Як зазначити в 1 ДФ виплату по придбанню акцій якими володіють на підставі спільної сумісної власності дві фізичні особи, одна з яких є нерезидентом?

І оподаткування цієї суми як здійснювати де кілька фізичних осіб проживають на тимчасово окупованій території м.Донецьк?

Як оподатковувати їх доходи і їх відносити до резидентів чи нерезидентів?

Як відобразити виплати фізичним особам по викупу акцій в 4 ДФ: особам резидентам України, особам резидентам по яких в нас немає ідентифікаційних кодів, особам нерезидентам (мешканцям АР Крим і м.Донецька)?

Continue reading »

Про вексельні індосаменти

Питання: Ми виписали вексель своєму кредитору, назвемо його літерою А. Далі він був переданий фірмі Б. Фірма Б продає цей вексель фірмі В. А фірма В пред’являє його нам до оплати.

Які індосаментні написи мають бути на бланку векселя?

І чи маємо ми самі в момент погашення робити якийсь запис?

Continue reading »

“Невизнаний” податковий кредит

Питання: Ми заявили до відшкодування ПДВ по операціях з будівництва нового цеху. В ході перевірки працівниками ДПС було не визнано податковий кредит по одному з постачальників через обрив ланцюгів поставок. Ми не оскаржували податкове повідомлення рішення по цій операції в суді та сплатили штраф.

Чи маємо ми право включити такий податковий кредит в збільшення вартості основного засобу, що будується?

Чи потрібно вилучити з витрат на будівництво (субрахунок 151) витрати за такою нереальною операцією?

Якщо так, то куди в бухобліку віднести такі витрати на будівництво та ПДВ?

Якщо є судова практика будемо вдячні за інформацію?

Continue reading »

Відчуження неоплаченої частки в СК

Питання: У 2001 році було створено приватне підприємство. Статутного капіталу у приватного підприємства сформовано не було. У квітні 2020р.  ПП  було реорганізоване в ТОВ. Одразу ж «старим» власником товариства прийнято рішення про формування статутного капіталу в розмірі 10 тис грн, який повинен був бути внесений протягом 6 місяців (прописано в статуті).

У червні 2020р., коли статутний капітал ще не був внесений, був укладений договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі. Частка була продана за номінальною вартістю 10 тис грн. Акт приймання-передачі частки від першого власника до другого був завірений нотаріально. Вклад до статутного капіталу був внесений вже новим власником.

  1. Які наслідки для товариства має недотримання норми Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (щодо того, що Учасник товариства має право відчужувати свою частку лише в тому випадку, якщо вона є оплаченою)? При чому претензій ні у старого власника, ні у нового власника один до одного немає.
  2. Чи повинен старий власник подавати до ДПС податкову декларацію про майновий стан та чи виникає необхідність сплачувати податки з отриманої суми в 10 тис грн?

Continue reading »

ФОП і послуги з харчування

Питання: Фізична особа-підприємець надає послуги з оренди власного або орендованого майна в сільській місцевості, а саме приватних будиночків. Подобово.  Він же додатково готує домашню їжу для орендаря та приносить її в будиночок. Або орендар приходить в приватний будинок орендодавця. 

Яким чином він може надавати послуги з харчування якщо він не має ресторану? Як це правильно оформити? І який це номер КВЕД?

Continue reading »