Мене важко образити

Чи замислювалися Ви над тим, що самі по собі слова часто містять у собі пояснення свого значення? Наприклад, російське слово «представить» за своєю суттю дуже подібне німецькому слову «vorstellen». Якщо розбити це російське слово на дві частини «пред» та «ставить», то зрозумілим стає, що воно означає ставити щось перед собою, уявляти, що воно стоїть перед твоїми очима і ти його нібито бачиш. У німецькій мові значення слову «vorstellen» те ж саме: «vor» – «перед», «stellen» – ставити.

Українське слово «образити» походить від слова «образ». Образити означає зашкодити тому образу. А тим образом є те, що людина вважає собою, з чим вона асоціює своє власне «Я», та з чим інші асоціюють її.

Наприклад, я – доцент кафедри цивільного і трудового права КНЕУ, кандидат юридичних наук, адвокат з 18-річним адвокатським стажем, батько трьох дітей, власник готелю «Затишний», керуючий партнер Адвокатської фірми «Єфімов та Партнери»… Якщо я позбудуся того всього, що перелічено вище, хіба зникне моє «Я»? Хіба я зникну? Мабуть стану асоціювати себе з чимось іншим, але не зникну. Й інші асоціюватимуть мене з чимось іншим, з новим образом. Усе те, з чим мене асоціюють і є той образ, який інші сприймають замість мене справжнього.

Спричинити шкоду моєму образу, тобто образити, можна доцента кафедри цивільного і трудового права КНЕУ, кандидата юридичних наук, адвоката з 18-річним адвокатським стажем, батька трьох дітей, власника готелю «Затишний», керуючого партнера Адвокатської фірми «Єфімов та Партнери»… Але не мене, бо то не я, то лише мій образ.

Образити можна того, хто вважає себе тим образом, що він його створив, переймається цим образом, того, кому важливо, як той образ сприймають інші. І що більше людина піклується про свій образ, турбується про нього, переймається ним, що більше вона з ним пов’язує себе, то простіше її образити. Що більшим стає той образ, то вразливішим він є.

Я не ображаюся ні на кого, бо ображають не мене, а мій образ. А це мене не дуже непокоїть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.