Чи повинні працівники Фонду соціального страхування декларувати до НАЗК

Висновок науково-правової експертизи № 9622

з питань визначення окремих питань правового статусу Фонду соціального страхування України (в тому числі виконавчої дирекції Фонду та посадових осіб Фонду) відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (№ 1105-XIV від 23 вересня 1999 року) та

Закону України «Про запобігання корупції»
(№ 1700-VII від 14 жовтня 2014 року)

Continue reading »

Засновники благодійного фонду без зарплати

Питання: Благодійна організація має двох засновників, один з яких – Голова фонду. Але обидва мають підписи в банку. Чи можуть обидва виконувати свої обов’язки на безоплатній основі, без отримання ЗП (в Статуті така можливість передбачена)? Чи маємо при цьому подавати повідомлення про прийняття на роботу Засновника фонду?

Continue reading »

Валютні перевірки під час війни

Питання: У 2017 році був підписаний експортний контракт. Відвантаження товару було у вересні 2017, оплати у травні 2018, червні 2019, грудні 2019 та січні 2020 р.

У лютому 2022 р. приходить перевірка у зв’язку зі строками порушення ВЕД-розрахунків. Виникають наступні питання:

  1. Чи є строк позовної давності у 1095 днів для перевірок?
  2. Якщо немає, то який брати строк розрахунків по пені – у 2018 році було 180 днів чи 365 днів.

Підкажіть будь-ласка, чи були мораторії на перевірки у зв’язку з коронавірусом, на перевірки за порушення ВЕД розрахунків?

Continue reading »

Активи в Маріуполі

Питання: Наше підприємство станом на 24.02.2022 мало всі активи у місті Маріуполь. Після початку воєнних дій, підприємство повністю втратило контроль за своїми активами.

Як нашому підприємству провести процедуру закриття підприємства (або зупинки господарської діяльності) у зв’язку з втратою активів?

Continue reading »

Коли учасник передумав збільшувати статутний капітал

Питання: ТОВ з одним засновником. Зареєстрований і сформований статутний капітал у розмірі 1 000 000 грн. Потім через банк внесли поступово ще 500.000 грн як внесок до статутного фонду. Але збільшення статутного капіталу не зареєстрували.

Після внесення коштів Засновник вирішив не збільшувати статутний капітал, і хоче зняти ці зайво внесені кошти. У квитанціях та виписках банку вказано «внесок до статутного капіталу».

Яким способом можна повернути кошти?

Чи законно це?

Які можуть бути податкові наслідки?

Чи потрібно декларувати інвестиційний прибуток?

Continue reading »

Коли номінальна вартість частки суттєво нижча за реальну

Питання: У 2018р. нерезидентом – фізичною особою  (громадянин Турецької Республіки) було створено на території України юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю (далі по тексту – ТОВ). Статутний капітал був зареєстрований та внесений у розмірі 1000,00 грн., що дорівнює 100%. Внесок у статутний капітал був внесений виключно у грошовій формі.

Станом на теперішній час на балансі підприємстві рахується активи балансова вартість, яких склала 50 000 000,00 грн., у т.ч. рухоме майно – 20 000 000,00 грн., нерухоме -30 000 000,00 грн. (отримано право власності).

Засновник – нерезидент планує частково продати корпоративні права (виключно у грошовій формі) двом фізичним особам нерезидентам (громадяни Турецької Республіки) та юридичній особі (компанія зареєстрована на території Нідерландів), тобто пропорційне розділити корпоративні права на кожного засновника 25%, та продати за номінальною вартістю по 250 грн. кожному з потенційних учасників ТОВ.

У зв’язку з зазначеним, просимо з’ясувати, які податкові наслідки будуть при продажу частки у статутному капіталі ТОВ – української компанії  за номінальною вартістю 250 грн., якщо на балансі підприємства рахується майно на загальну суму 50 000 000,00 грн., чи підпадає зазначена операція під пп. «е» пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ?

Continue reading »