Повідомлення про КІК

          Питання: Чи потрібно фізичній особі – резиденту, який став засновником іноземної компанії у 2019 році, подавати Повідомлення про придбання або припинення участі в КІК протягом 60 днів 2022 року?

          Чи це повідомлення подають тільки засновники новостворених компаній у 2021 році?

Continue reading »

Здійснення діяльності через UpWork та Payoneer

Питання: ФОП на 3 групі працює через сайт UpWork, отримує там кошти від нерезидентів, потім ці кошти переводить у аккаунт платіжної системи Payoneer.

В системі Payoneer він зареєстрований як фізична особа (реєструвався ще до відкриття ФОП). З Payoneer кошти перераховуються на валютний рахунок ФОП, відкритий у Приватбанку.

На сайті UpWork можна сформувати інвойс під кожне надходження коштів. Коли кошти потрапляють на рахунок ФОП в Приватбанку, то вказується: «Виплата переказу Payoneer (+ПІБ)». В договорах про співпрацю та інвойсах не вказується, що кошти перераховуються через платіжну систему Payoneer.

Чи законно ФОП на Єдиному податку отримувати ці кошти, рахувати їх в дохід та сплачувати єдиний податок?

Чи є ризик зняття з спрощеної системи?

Як ФОПу побудувати роботу через систему Payoneer, щоб можна було перебувати на спрощеній системі оподаткування?

Continue reading »

Нерезидент виходить з українського ТОВ

Питання: ТОВ – нерезидент планує вихід зі складу засновників ТОВ – резидента, у якому його частка становить 70%.  

Запитання 1: чи може ТОВ нерезидент-засновник  забрати свою частку у статутному капіталі грошовими коштами та відмовитись від решти вартості частки учасника у вигляді ринкової вартості активів, дебіторської заборгованості ТОВ,  різниці між активами і зобов’язаннями ТОВ? Якщо так, то які будуть податкові наслідки для ТОВ – резидента?  

Запитання 2. Якщо ТОВ нерезидент-засновник відступить належну йому частку при виході зі складу засновників новому засновнику ТОВ – резидента фізичній особі резиденту України, то які будуть податкові наслідки в цьому випадку?

Запитання 3. Якщо виплата, належної нерезиденту-засновнику частки буде здійснюватись товаром на території України та частково грошовими коштами на рахунок нерезидента, то чи буде тут ПДВ 20% з вартості поверненої частки товаром та із загальної суми 15% податку на репатріацію (договору про усунення подвійного оподаткування з країною нерезидента-засновника немає!)?

Запитання 4.  Як розрахувати частку майна, що підлягає поверненню нерезиденту-засновнику за даними фінансової звітності мікропідприємства?

Continue reading »