Як підтвертиди джерела походження коштів

Питання: Підприємство, платник податку на прибуток та ПДВ, реалізує майнові права на нежитлові приміщення, які є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%. Разом з тим підприємство, через товарну біржу, укладає з КУА Форвардні контракти, згідно з якими зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах. Вартість форвардного контракту без ПДВ відповідно до пп.196.1.1 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ.

Підприємство є замовником будівництва багатофункціонального нежитлового комплексу у м. Києві, будівництво здійснює генпідрядна організація. Також підприємство є замовником послуг товарної біржі, рекламних послуг та агентських послуг з пошуку потенційних клієнтів.

Питання:

  1.     Чи правильно застосований пп.196.1.1 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ у розрізі того, що вартість Форвардного контракту не є об’єктом оподаткування ПДВ?
  2.     Чи попадає форвардний контракт під визначення постачання товарів/послуг?
  3.     Чи потрібно підприємству проводити розподіл вхідного ПДВ та нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання? Якщо так, то у якому періоді проводити розподіл вхідного ПДВ? Коли нараховувати компенсуючі ПЗ?

Continue reading »

Форвардний контракт і ПДВ

Питання: Підприємство, платник податку на прибуток та ПДВ, реалізує майнові права на нежитлові приміщення, які є об’єктом оподаткування ПДВ за ставкою 20%. Разом з тим підприємство, через товарну біржу, укладає з КУА Форвардні контракти, згідно з якими зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах. Вартість форвардного контракту без ПДВ відповідно до пп.196.1.1 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ.

Підприємство є замовником будівництва багатофункціонального нежитлового комплексу у м. Києві, будівництво здійснює генпідрядна організація. Також підприємство є замовником послуг товарної біржі, рекламних послуг та агентських послуг з пошуку потенційних клієнтів.

Питання:

  1.     Чи правильно застосований пп.196.1.1 п.196.1 ст.196 р.V ПКУ у розрізі того, що вартість Форвардного контракту не є об’єктом оподаткування ПДВ?
  2.     Чи попадає форвардний контракт під визначення постачання товарів/послуг?
  3.     Чи потрібно підприємству проводити розподіл вхідного ПДВ та нараховувати компенсуючі податкові зобов’язання? Якщо так, то у якому періоді проводити розподіл вхідного ПДВ? Коли нараховувати компенсуючі ПЗ?

Continue reading »

Оновлення статуту ТОВ

Питання: Як виявилося, минулого року ми не замінили Статут на нову редакцію. Які штрафи загрожують нашому підприємству?

Один із учасників змінив прізвище рік тому, а нам стало відомо про це нещодавно. Чи існує якийсь штраф за це?

Continue reading »

Придністров’я як низькоподаткова юрисдикція

Питання: Запитання стосовно п.140.5.51… ПКУ.

1) З якої дати цей пункт вступає в дію: з 01.07.2020 чи з 23.05.2020?

2) Стосується ця норма всіх підприємств без виключень, працюючих з нерезидентами, які відповідають критеріям, установленим п/п.39.2.1.2?

3) В реєстр «низькоподаткових» юрисдикцій включено Молдову. А як бути с Придністровською Молдавською Республікою?

Continue reading »

Поставка транзитом

Питання: Коли ми товар купуємо для подальшого продажу, без заїзду на територію  підприємства, фактично згідно з договором виробник є перевізником. Товар поставлено покупцю.

Як документально оформити документи?

Прибуткова накладна на отримання товару, який пройшов транзитом. Чи треба її кимось підписувати?

Додатково: Між маркетом (покупець) та постачальником укладений договір. Постачальник закуповує хліб у виробника. Оскільки від виробника до покупця відстань доставки менша виробник без фактичного постачання постачальнику доставляє покупцю. У ТТН зазначено замовник-постачальник, отримувач – маркет. Маркет (покупець) не має жодного документу крім ТТН. Виробник видає видаткову накладну постачальнику, а постачальник пересилає маркету електронною поштою ці видаткові накладні.

Continue reading »

Продаж майна ТОВ дружині директора

Питання: Товариство з обмеженою відповідальністю має одного єдиного учасника, яким є фізична особа. Одночасно цей учасник є керівником Товариства. Товариство не здійснює господарську діяльність близько п’яти років. Свідоцтво платника ПДВ – анульовано. Процедура ліквідації не проводилась. Cтаном на даний час з ЄДРПОУ Товариство не виключено. Статут Товариства до цього часу не приведено у відповідність до вимог Закону «Про Товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 № 2275-VIII.

Статут Товариства в редакції 2012 року та передбачає можливість відчуження майна Товариства шляхом продажу і дарування. Товариству на праві власності належить квартира, яку воно має намір продати (або) подарувати на користь дружини учасника/керівника товариства.

Питання: Чи має право учасник/керівник товариства підписати від імені товариства договір відчуження квартири на користь власної дружини?

Прізвище у них однакове.

Continue reading »

Оновлення кінцевого бенефіціарного власника

Питання: На початку травня 2020 року помер єдиний учасник ТОВ. За життя він склав заповіт на фізичну особу. ТОВ відповідно до законодавства має оновити відомості про бенефіціара, подати відомості. Як це зробити і які дії директора ТОВ мають бути в такій ситуації?

Continue reading »

Імпорт послуг: ризик інжинірингу та ін…

Питання: Товариство уклало імпортний контракт з постачання консультаційних послуг з нерезидентом Голландії. Зміст послуг інспекція найманих комбайнів в частині готовності до збирання врожаю (відповідність технічним параметрам) та навчання персоналу замовника контролювати підготовку комбайнів до збору врожаю з найменшими втратами.

Питання: є ризик інжинірингу та відсутності ділової цілі (аналогічну роботу можна замовити в Україні або виконати власними силами)?

Continue reading »

Банківський рахунок нерезидента в Україні без представництва

Питання: Юридична особа, резидент Данії, має в Україні частку в декількох українських ТОВ, для спрощення руху коштів нерезидент юрособа планує відкрити рахунок в грн в українському банку, на який будуть надходити кошти від виплати дивідендів від одного з ТОВ. Розглядається можливість відкриття не інвестиційного, а саме звичайного рахунку, бо надалі за рахунок отриманих коштів нерезидент планує надати фінансову допомогу (позику) іншому українському ТОВ. Також розглядається  варіант придбання в Україні обладнання з наступним переданням до статутного фонду дочірніх ТОВ, нерезидент також розглядає можливість отримати дивіденди у вигляді обладнання від українського ТОВ, при цьому може бути потрібним оплатити юридичні послуги, реєстраційні збори, винайняти приміщення для зберігання обладнання оплативши за допомогою рахунку в Україні.  

Чи необхідно такому нерезиденту реєструвати представництво чи іншим чином реєструватися в податкових органах як іноземна юридична особа, що здійснює діяльність в Україні?

Нерезидент не планує фактично мати офісу чи представництва, займатися продажами чи отримувати будь-які інші доходи окрім дивідендів, усі банківські транзакції наразі можливі через Інтернет.

Continue reading »