Оподаткування страхового відшкодування у ФОПа

Питання: ФОП на 3 групі єдиного податку застрахував транспортний засіб. Транспортний засіб оформлено на ФОП (на фізичну особу ). Після настання страхового випадку страхова компанія у виплаті відмовила, ФОП звернувся до суду і суд виніс рішення на  його користь.

Крім страхового відшкодування (з оподаткуванням якого все зрозуміло) страхова компанія повинна виплатити штраф та пеню.

Чи оподатковується штраф та пеня при виплаті ПДФО та військовим збором чи це відповідальність ФОП і він в даному випадку самостійно повинен декларувати свої доходи?

Справу розглядав Господарський суд, що зазвичай розглядає тільки справи між юридичними особами, чи не прирівнюється в даному випадку ФОП до юрособи.

Continue reading »

Пальне для літаків: податкові наслідки

Питання: Компанія надає комплекс послуг з організації аеропортового, наземного, сервісного обслуговування повітряних суден та їх екіпажів. Не зареєстрована як постачальник авіаційного пального.

Компанія отримує пальне на підставі договорів поставки з постачальниками та прибуткових накладних. Однак фактично пальне компанія не отримує, а в аеропорті через посередника підвозить пальне до літака і посередник, власник заправника, заправляє пальне у літак.

Компанія видає замовнику акт наданих послуг на комплексне обслуговування літака, у тому числі заправка пальним.

В бухгалтерському обліку операції у розрізі пального відображаються наступними проводками: прибуткова накладна на пальне Дт 903, Кт 631.

За результатами комплексної перевірки працівники ДПС нарахували акцизний податок і визнали Компанію постачальником пального.

Суд скасував ППР.

Питання полягає у тому, як правильно відобразити в бухгалтерському обліку цю операцію.

Continue reading »

Позика від КІФ і ризики…

Питання: АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд» (КІФ) є єдиним засновником юридичної особи на загальній системі оподаткування, платника ПДВ. КІФ надає цій юридичній особі процентну позику.

Які існують податкові ризики такої операції для юридичної особи? Наприклад, щодо розміру процентної ставки за позикою?

Continue reading »

Продаж банківського кредиту фізичній особі

Питання: Фінансовою компанією «Промінь» було викуплено за договором про відступлення права вимоги за 185 тис дол. у банківської  установи заборгованість за кредитом ТОВ «Ромашка» (сума  заборгованості за кредитом становила 409 тис дол). При цьому поручителем  за кредитним договором ТОВ «Ромашка» виступала фізична особа.

У зв’язку з тим, що станом на  поточну дату  ТОВ «Ромашка» знаходиться в стадії ліквідації, ФК «Промінь»  пред’явило вимогу на погашення суми боргу 185 тис дол. поручителю – фізичній особі.

     Запитання :

  1. Чи може бути укладений договір між ФК «Промінь» та  фізособою-поручителем на суму боргу в сумі 409 тис дол.?
  2. Чи може бути укладений договір між ФК «Промінь» та фізособою-поручителем на суму боргу в сумі 185 тис дол.?
  3. У разі викупу фізичною особою боргу ТОВ «Ромашки» в сумі 185 тис дол. або 409 тис дол. у ФК «Промінь», чи виникатимуть податкові зобов’язання у фізичної особи згідно з чинним законодавством і якщо так, то з якої суми в якому розмірі ?

Continue reading »

Відступлення права вимоги: нюанси

Питання:

ТОВ «Ромашка» має заборгованість перед ТОВ «Мак», що планує ліквідуватися. Чи можна укласти договір відступлення права вимоги боргу на користь фізичної особи, яка є учасником ТОВ «Ромашка»? Чи потрібно нотаріально засвідчувати такий договір? Сума значна. Якщо укладуть такий договір, то має учасник ТОВ «Ромашка» декларувати, що в нього з’явилося право вимоги боргу?

Continue reading »

Оренда, судоренда: як правильно…

Питання: ТОВ і ФОП-1 уклали між собою договір оренди строком на три роки. Своєю чергою ФОП-1 вирішив здавати це приміщення в суборенду. За умовами договору оренди між ТОВ і ФОП-1 орендар має право здавати приміщення в суборенду не більше, аніж на строк дії Договору оренди.

ФОП-1 знайшов суборендаря – ФОП-2. Зі свого боку ФОП-2 здійснив ремонт в цьому приміщенні, відповідно витративши власні кошти. Між ФОП-1 і ФОП-2 існує усна домовленість про те, що ФОП-2 вкладає кошти в ремонт приміщення, а сума орендних платежів за рахунок цього буде зменшена. Крім того була домовленість між ФОП-1 і ФОП-2 про те, що ФОП-2 орендує це приміщення протягом 6 років, але пізніше ФОП-2 дізнався, що договір оренди укладено на три роки.

Запитання:

  1. Який вид договору краще за все укласти в ситуації між ФОП-1 і ФОП-2: договір суборенди чи попередній договір? Чи може інший варіант?
  2. Запропонуйте варіанти, яким чином краще відобразити в договорі між ФОП-1 та ФОП-2, що ФОП-2 отримує приміщення в користування на 6 років (хоча договір оренди між ТОВ і ФОП-1 укладено всього на три роки)?

 

Continue reading »

Невиплачені дивіденди як внесок до статутного капіталу

Питання: У ТОВ прийнято рішення про виплату дивідендів за 2017 рік нерезиденту у 2018 році. 2/3 дивідендів виплачено у 2018 році. Залишок дивідендів – кредиторська заборгованість. Найближчим часом фінансовий стан підприємства не дуже задовільний. Чи можна «скасувати» невиплачену частину дивідендів за рішенням учасників чи перевести додатковими зборами учасників в якийсь резерв чи поповнення статутного капіталу. При цьому мова не йде про реінвестування дивідендів. Мова йде про скасування вже нарахованих дивідендів. Бажано без наслідків?

Continue reading »