Про недолугість заборони списувати

Як викладач я періодично приймаю іспити у студентів. І постійно на іспитах відчуваю дискомфорт з приводу того, що доводиться забороняти студентам списувати. Дві причини для такого дискомфорту:

  1. Робота юристів саме у списуванні й полягає. Я маю їх вчити «списувати»: находити в різних джерелах інформацію і вибудовувати з неї логічний правовий алгоритм для підтвердження точки зору юриста, а не примушувати їх знати напам’ять норми законів.
  2. Не бачу сенсу у забороні списування оскільки як викладач завжди бачу, хто із студентів списував, а хто ні. І завжди ставлю завищену оцінку тим, хто не списував, і дещо занижую тим, хто списував.

 

Я є прихильником побудови такої системи викладання, яка би перетворила списування у неефективний спосіб здачі іспиту. Наприклад, я іноді на заняттях (крім іспитів) даю студентам можливість користуватися усіма матеріалами. При цьому завдання я ускладнюю і час обмежую, керуючись тим, що студент, який вчився, протягом відведеного часу знайде, де списати. А той, хто не вчився, – не зуміє цього. У мене ця метода працює. Нажаль не на іспитах.

 

Але як утопіст, прагну навчитися викладати таким чином, щоб зацікавити студентів не мати потреби у списуванні. Відверто зізнаюся, поки що вдається це лише з деякими студентами. Більшість за благо вважає можливість списати на іспиті.

 

Хотіли би бути студентом, який разом зі мною навчить мене викладати так, щоб не було потреби списувати на іспиті?

Валерий Ломовцев “Ищущим”

“Человек стяжает материальные вещи для того, чтобы:

а) отождествив их с собой, не чувствовать своего ничтожества;

б) укрыться от физической смерти, которая может возникнуть от отсутствия пищи, крова и т.д.;

в) увеличивая количество материальных богатств, обрести «вес» в обществе;

г) соперничать с другими в «модных» приобретениях”.

 

“Язык состоит из слов. Чем грубее и примитивнее отношения между людьми, тем меньше требуется углубления в смысл слов”.

 

“Язык – это форма передачи сути”.

 

“На мечты о плодах труда уходит по сути та же энергия, что требуется для того, что называют реальным достижением плодов”.

 

“Нет ничего плохого в ошибках. Каждая ошибка сужает круг поиска”.