Виділ з юридичної особи і ПДВ

Висновок науково-правової експертизи № 0000

з питань щодо визнання безоплатною передачею майна операції з виділу з юридичної особи, як об’єкта оподаткування податком на додану вартість

Continue reading »

Проценти на позику

EXPERTUS. Головбух

Питання: ТОВ (платник податку на прибуток на загальних підставах) брало позику (відсоткову) у фінансової компанії (наразі втратила статус фінансової компанії) і наразі нараховуються відсотки за користування позикою.

ТОВ хоче написати листа на призупинення нарахування % на певний період часу. Чи може колишня фінансова компанія призупинити нарахування % та чи не виникне, якихось податкових ризиків в даній ситуації для обох компаній? 

Continue reading »

Додатковий капітал: нюанси

EXPERTUS. Головбух

Питання: Якщо підприємство за загальній системі оподаткування, та буде вносити додаткові внески за рішення учасників без збільшення статутного капіталу, чи не оподатковуються такі дії?

У статуті прописано, саме так:

7.5. Товариство має право, у відповідності до рішення загальних зборів Учасників (Учасника), здійснювати формування додаткових капіталів (фондів).

7.5.1. Додаткові капітали (фонди) Товариства можуть сформуватись Учасниками Товариства на визначений час та/або на поворотній основі. Порядок, періодичність та умови здійснення внесків до додаткового капіталу визначаються рішенням Загальних зборів Учасників Товариства.

7.5.2. Додатковий капітал Товариства формується з суми дооцінки необоротних активів, вартість безоплатно отриманих Товариством від інших юридичних і фізичних осіб необоротних активів, а також внесків до додаткового капіталу, здійснених Учасниками (Учасником) Товариства.

7.5.3. Внески Учасників (Учасника) до додаткового капіталу Товариства здійснюються за рішеннями Загальних зборів Учасників у грошовій формі або негрошовій формі (шляхом передання рухомого та/або нерухомого майна, майнових прав, цінних паперів, тощо).

7.5.4. Внесок Учасників (Учасника) до додаткового капіталу не впливає на розмір статутного капіталу Товариства та розмір частки Учасника у статутному капіталі Товариства.

Continue reading »

Ще варіанти повернення майна учаснику ТОВ…

EXPERTUS. Головбух

Питання: ТОВ загальна система, не платник ПДВ, оборот більше 40 млн грн, застосовують податкові різниці. Входить до групи компаній. Материнська компанія – це Німеччина.

ТОВ в Україні має власне та отримане у тимчасове користування комп’ютерне обладнання для надання Замовнику нерезиденту в Німеччину послуг з ІТ програмування.

Перед процесом ліквідації ТОВ в Україні, планують передати власне і тимчасово отримане компанією обладнання в Ірландію але без вивозу з України: передати різним ФОПам (субпідрядникам), які співпрацюють з ТОВ Ірландським з цієї групи компаній.

Запитання:

  1. Як це можна оформити? Тристороннім договором і актом приймання передачі, де покупець ТОВ з групи компаній в Ірландії, а точки доставки, отримувачі різні адреси ФОПів в Україні?
  2. Які є ризики у ТОВ в Україні? Лише якщо буде перевищення цього продажу понад 1 млн по Україні? (бо отримувачі місце поставки в Україні) і буде обов’язок зареєструватися платником ПДВ?
  3. Різниць у ТОВ Українського не має бути на таку операцію?
  4. Додаткового блага у ФОП теж не виникає?
  5. Як щодо Ірландського ТОВ – чи є ризик представництва?

Continue reading »

Повернення майна учаснику ТОВ – нерезиденту

EXPERTUS. Головбух

Питання: ТОВ планує ліквідацію, розглядаємо варіанти як передати майно або засновнику в Німеччину, та чи можна передати це майно в Німеччину і за вказівкою засновника або відправити це майно за кордон в іншу країну (пов’язаній юридичній особі) або передати в Україні ФОПам субпідрядникам нерезидента щодо послуг.

ТОВ загальна система, не платник ПДВ:

  • Чи можна здійснити передачу комп’ютерної техніки від ТОВ до нерезидента (пов’язані в групі компаній), не вивозячи комп’ютерну техніку з України?
  • Передати різним ФОПам в Україні за вказівкою покупця нерезидента?
  • Чи можна безкоштовно надати комп’ютерне обладнання нерезиденту щоб передати це обладнання в Україні різним ФОПам?
  • Чи можна повернути комп’ютерне обладнання в Німеччину (засновнику) і не вивозити з України і передати це ФОПам різним в Україні?
  • Як оформити таку передачу тристороннім договором?

Continue reading »

Вихід учасника з ТОВ: нюанси розрахунків

EXPERTUS. Головбух

Питання: Підкажіть, якщо в ТОВ 2 засновники, і один хоче вийти з Засновників.

  • Який алгоритм виведення?
  • Від заснування ТОВ на 44 рахунку назбирався нерозподілений прибуток, по Статуту розподіл 50/50, чи буде порушенням якщо Засновники домовляться про певну суму, але вона не буде 50% від суми накопиченої на 44рахунку?
  • Як правильно виплатити дивіденди без зауважень ДФС та юридично вірно?

Continue reading »

Односторонні правочини

Односторонні правочини: монографія.

/За редакцією професора І.В. Спасибо-Фатєєвої.

Єфімов О.М. Односторонні правочини у вексельних правовідносинах. § 4 гл. 4. Стор.371-380.
Серія “Інтегральна цивілістика”. – Видавництво: Харків, ЕКУС, 2024. 480 сторінок.
ISBN 978-617-7934-30-0

У монографії аналізуються поняття односторонніх правочинів, їх правова характеристика та зв’язок з договорами, види з поділом на односторонні правочини в речовому, спадковому, зобов’язальному, корпоративному, сімейному праві, праві інтелектуальної власності.
Автори спільними зусиллями надали можливість скласти уявлення про численні нюанси односторонніх правочинів як юридичних фактів. Серед авторів – знані науковці України, судді Верховного Суду, адвокати.
Монографія розрахована насамперед на юристів-практиків, але може бути корисною всім, хто цікавиться юридичними питаннями.