ПДВ і реорганізація: проблеми, податки….

“Фінансовий директор компанії”, 11/2024, листопад. 

Реорганізація (франц. réorganization — перетворення, від r é… — префікс, що означає поновлення або повторення дії, і organization — упорядкування, з лат. оrganum, грец. Ôpyavov — інструмент, знаряддя) — перетворення або зміна структури чи організаційної форми підприємства, установи, організації, закладу тощо, а також перебудова будь-якої системи чи структури управління. У результаті реорганізації виникають нові суб’єкти або нова юридична особа, що є правонаступницею реорганізованої.

Continue reading »

Бюджетне відшкодування ПДВ

Висновок науково-правової експертизи № 0000

з питань щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в частині податкового обліку та звітності з ПДВ, зокрема щодо відшкодування ПДВ

 

м. Київ                                                                              __ листопада 2024 року

Continue reading »

Фінансовий агент

EXPERTUS. Головбух

Питання: в управлінні КУА є КІФ, акціонером на 100% якого є громадянин США, який в свою чергу отримав ІПН в Україні.

Чи є в такому випадку КУА або КІФ фінансовим агентом та підзвітною особою та чи потрібно подавати звіт FATCA?  

 

Continue reading »

Агент – нерезидент

EXPERTUS. Головбух

Питання: Ми – юридична особа на загальній системі оподаткування. Ми уклали з нерезидентом агентський договір, згідно з яким нерезидент сприяє укладанню нами зовнішньоекономічних договорів. При цьому Агент не укладає договори, а лише сприяє їх укладанню (витяг щодо предмету договору та інвойс у вкладенні).

Чи є ці послуги об’єктом оподаткування та відповідно чи потрібно реєструвати податкову накладну на імпорт послуг?

Чи потрібно дані послуги оподатковувати податком із доходів нерезидента із джерелом їх походження з України? Чи звільняє наявність міжнародного договору між Україною та країною нерезидента від вище вказаного податку та чи потрібна для цього довідка від нерезидента?

 

Continue reading »

Причинно-наслідковий зв’язок між неналежним виконанням зобов’язань за договором та збитками

Висновок науково-правової експертизи

з питань можливості наявності причинно-наслідкового зв’язку між неналежним виконанням зобов’язань за договором та збитками

м. Київ                                                                              7 жовтня 2024 року

Continue reading »

Меморандум банків: як перевірятимуть фізосіб та ФОПів

Онлайн видання “7eminar.ua”, 30 грудня 2024

Про наслідки підписання банками і фінустановами Меморандуму про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг та поради для бізнесу розповідаємо у статті

Continue reading »

Компенсація орендарем комунальних послуг

EXPERTUS. Головбух

Питання: Товариство орендує у ФОП 3 групи ЄП нежитлове приміщення для розміщення аптеки. Згідно з договором, товариство-орендар окрім орендної плати відшкодовує орендодавцю – ФОПу вартість спожитих комунальних послуг (електропостачання, водопостачання, вивіз ТПВ тощо).

До 25.04.2024 діяло в ЗІР роз’яснення податківців, що якщо сплата комунальних платежів передбачена договором оренди, то відшкодована орендарем сума комунальних послуг платнику єдиного податку повністю включається до доходу платника єдиного податку від провадження ним діяльності з надання послуг (надання нерухомості в оренду) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28109

Але 25.04.2024 ця консультація була переведена до розряду не чинних, тепер за їх роз’ясненням відшкодована орендарем сума комунальних платежів оподатковується за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб. Також така позиція викладена в ІПК в листі від 17.05.2024 № 2768/ІПК/99-00-24-03-03.

Питання:

  1. Як ФОПу отримувати відшкодовані комунальні послуги від орендодавця, щоб платежі підпадали під дохід платника ЄП?
  2. Чи не виникає у юридичної особи – орендаря зобов’язання як податкового агента при сплаті відшкодування комунальних послуг?
  3. Чи буде варіантом рішення зміна формулювання в договорі оренди на таке:

«п.4.1 Орендар зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати Орендодавцеві плату за користування Приміщенням (орендну плату) на умовах і в порядку, встановлених цим договором. Орендна плата встановлюється у грошовій формі та складається з двох частин: фіксованої та змінної.

п.4.2 З 01.12.2024, фіксована орендна плата за один місяць складає __________ (______________) гривень.

п.4.3 Орендар не відшкодовує Орендодавцю вартість комунальних послуг спожитих при використанні орендованого приміщення (користування електроенергією, водопостачанням та опаленням).

Змінна частина орендної плати складається з витрат Орендодавця спрямованих на підтримання Приміщення у належному стані, шляхом його обслуговування та утримання.

Оплата змінної частини орендної плати здійснюється Орендарем у 7-денний строк від дати отримання рахунку шляхом зарахування грошових коштів на поточний рахунок Орендодавця у безготівковому порядку.

Вищевказані суми не зараховуються до вартості фіксованої орендної плати»?  

Continue reading »

Чисті активи: спроба розібратися…

EXPERTUS. Головбух

Питання: Згідно зі ст.31 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» Загальні збори учасників скликаються у випадку, якщо вартість чистих активів товариства знизилася більш як на 50 відсотків порівняно з цим показником станом на кінець попереднього року, виконавчий орган товариства здійснює скликання загальні збори учасників, які мають відбутися протягом 60 днів з дня такого зниження.

Питання: який період потрібно порівнювати – кінець попереднього року з кінцем поточного, або кінець попереднього року з будь-яким періодом поточного року?

Continue reading »

Прострочені дивіденди: ризики

EXPERTUS. Головбух

Питання: Приватне підприємство, учасником якого є одноосібний учасник-фізична особа, прийняв рішення про виплату дивідендів. Статутом встановлено строк виплати – до двох місяців.

Чи може учасник провести виплату дивідендів у строк до 6 місяців на підставі рішення одноосібного учасника?

Чи потрібно обов’язково виплатити у двомісячний строк, як це передбачено статутом?

Continue reading »

Товарно-транспортна накладна (ТТН): від паперової до віртуальної

Онлайн видання “7eminar.ua”, 05 листопада 2024

Чи обов’язкова товарно-транспортна накладна (ТТН), які правила заповнення ТТН та що таке електронна ТТН розповідаємо у статті

Continue reading »