Послуги в Інтернеті: монетизація…

Питання: Підприємство на загальній системі без ПДВ є власником мобільного додатку та веб-платформи (сайт) для надання посередницьких послуг для фізичних осіб. Тобто фізичні особи (користувачі) через додаток (або сайт) бронюють та сплачують (за бажання) послуги, які будуть надавати треті організації.

Саме клієнтом власника платформи є треті організації, які будуть надавати послуги кінцевим споживачам (користувачам додатку).

Питання:

  1. Чи можна на одне підприємство  (власник платформи) зосередити два варіанти отримання доходів:

1.1. отримання комісії за користування додатком (тобто користувач додатку забронював послугу і потім підприємство отримало комісію від виконавця (третьої організації) такої послуги)? або

1.2. користувач додатку сплачує за послуги через такий додаток, підприємство-власник додатку сплачує кошти виконавцю (третій організації).

  1. Як правильно вести розрахунок у варіанті 1.2:

2.1. власник додатку переводить всю суму на виконавця і потім отримує назад свою комісію?

2.2. або власник додатку одразу залишає комісію і переказує тільки вартість послуг?

  1. Чи можна при такій діяльності перейти на спрощену систему?

Continue reading »

Як порахувати майно підприємства

Питання: ТОВ за підсумками роботи  1 півріччя  отримало прибуток,  рядок 2350 = 500 тис. грн. За минулі роки накопичено збитків в сумі 4млн. грн.

ТОВ має кредит  неповернутий  на  суму 4.7 млн. грн. Згідно  з п.2. ст. 27  ЗУ від 06.02.2018 № 2275-VIII  «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» товариство не має права приймати рішення про виплату дивідендів або виплачувати дивіденди, якщо майна товариства недостатньо для задоволення вимог кредиторів за зобов’язаннями, строк виконання яких настав, або буде недостатньо внаслідок прийняття рішення про виплату дивідендів чи здійснення виплати.

Питання:

  1. Має право ТОВ виплачувати дивіденди?
  2. Як порахувати «достатність» майна для задоволення вимог кредиторів?
  3. У даному випадку майно = прибутку  чи ні?

Continue reading »

Податки на дивіденди

Питання: 17.06.2021 року було проведено загальні збори ТОВ, на яких було прийнято рішення про виплату дивідендів за 3 квартал 2018  року (раніше не було  такого розподілу). У протоколі загальних зборів було визначено, що дивіденди слід виплачувати з 01 липня 2021 року по 31 грудня 2022 року. Дата визначення розміру дивідендів – 17.06.2021.

Учасники ТОВ – юридична особа та фізична особа.

Питання: якщо ми до кінця липня ще не всю суму  затверджених  дивідендів виплатили  фізичній особі,  то в який строк повинні сплатити податки (5% ПДФО та 1,5% військовий збір) із належних до виплати сум:

–  до  31.07.2021 року?

–  чи 31.08.2021  року?

– чи з кожної фактичної виплати проводити утримання та перерахування податків до 31.12. 2022?

Continue reading »

Пальне замовника

Питання: ФОП на єдиному податку 3 групи з ПДВ взяло в оренду автомобіль КАМАЗ. Договір нотаріально оформлений. Тепер ФОП хоче надавати послуги перевезення іншим ФОП та юридичним особам.

Чи можна надавати такі послуги на ПММ замовника???

Чи достатньо це розписати в договорі?

Чи виникають якісь податкові (акцизні) зобов’язання???

А якщо замовник заправляв КАМАЗ ФОПа по своїй паливній карті на АЗС??

Continue reading »

Сертифікат Інкамбенсі і ПДВ

Питання: Компанія-резидент укладає договір з компанією-нерезидентом на отримання послуги по виготовленню та посвідченню штампом «Апостіль», наприклад Сертифікату Інкамбенсі (Кіпр) компанії, що входить в структуру власності нашої компанії.

Питання: чи виникає в даному випадку ПДВ? Як що «ТАК», чи можливо обізвати цю послуга так, щоб ПДВ не виникало?

Continue reading »

Продовження дії договору

Питання: У нашого ТОВ підписаний контракт на поставку продукції  з іноземною фірмою. Контракт закінчився 01.04.2021, а 13.07.2021 ми підписали додаткову угоду до Контракту про продовження строку дії контракту до 31.12.2022.

Чи можна брати до уваги цю додаткову угоду?

Continue reading »

Відчуження вкладу до статутного капіталу

Питання: Які податкові наслідки будуть для платника єдиного податку (ТОВ на 3-й групі) у наступній ситуації:

  1. Фізичні особи вносять в статутний капітал ділянки землі.
  2. Потім подрібнюють їх на паї та продають.
  3. Після продажу виводять отримані кошти (після оподаткування 5%), як дивіденди, з відповідним оподаткуванням (10,5%).
  4. Виникає необхідність зменшити розмір статутного капіталу, так ні грошей, ні землі не має.

З моєї точки зору, додаткових податкових наслідків не виникає. Але є сумніви. Будь-ласка, прокоментуйте.

Continue reading »

Дивіденди на дочірню компанію

Питання: Материнська компанія – нерезидент має право на отримання дивідендів за 2020 рік. Вона просить перерахувати дивіденди на розрахунковий рахунок своєї дочірньої компанії. Дочірня компанія надала довідку про уникнення подвійного оподаткування, згідно з міжнародною конвенцією.

Обидві компанії входять в одну групу, але довідку надала компанія-отримувач.

Чи правомірно це?

Чи потрібно від материнської компанії просити ще довідку про уникнення подвійного оподаткування?

Continue reading »