радість допомагати

Вітаю Вас,

Державна фіскальна служба розсилає платникам повідомлення про зміни у податковому законодавстві. З певною періодичністю отримую від них Word-file, в якому описана та чи інша зміна в законодавстві. І в кінці стоїть цинічна фраза: «Завжди раді вам допомогти».
Чому цинічна? Та тому, що допомоги потребує той, хто втрапив у халепу і сам з неї виплутатися не у змозі. Якщо ж Ви в халепу не потрапили, то навіщо Вам чиясь допомога? Якщо потрапили в халепу і можете самі справитися, то навіщо Вам чиясь допомога? А якщо Вам чиясь допомога потрібна, та Ви без неї не справитеся, то чому саме радіє той, хто Вам допомагає???
Коли я телефоную моєму знайомому онкологу і кажу, що потрібна його допомога, він дуже насторожено запитує: «Тобі?». Коли кажу, що не мені, він полегшено зітхає. Він радий, що мені його допомога не потрібна. І засмучений, коли допомога потрібна мені, або моїй близькій людині.
Коли мені телефонує близька людина і каже, що їй потрібна моя допомога, як адвоката, я швидше засмучуся, але точно не зрадію. Адже у близької людини сталася якась біда, виникла якась проблема, яку без мене вона вирішити не може.
А якщо Вам зателефонує Ваша дитина і скаже, що їй конче потрібна Ваша допомога, Ви зрадієте??? Чи будете більше раді, коли дитина Вам зателефонує поділитися якоюсь приємною подією і допомога їй Ваша не потрібна?

Я був би радий у другому випадку, а Ви?