Якою є ВАША дійсна вартість

Якось спілкувався з колегою, який вирішив змінити роботу через фінанси. Він хотів заробляти більше. На попередній роботі він заробляв умовно 10 тис, а перейшов на нову, де йому пообіцяли умовно 20 тис. І прийшов до мене порадитися стосовно того, чи правильно він учинив.

Мені на згадку прийшла притча про собаку, що лежав на цвяху. Йшов якось чоловік повз будинок, на терасі якого сиділа жінка і читала газету. А поруч лежав собака та скиглив. Чоловік запитав у жінки, чому той пес скиглить і жінка відповіла: «Бо він лежить на цвяху і йому боляче». Чоловік здивувався і знову запитав, чому би тому псу не зійти з цвяха і не лягти поруч. Відповідь жінки була такою: «Йому боляче настільки, щоб скиглити, але не настілки, щоб зійти з цвяха».

 

Багато людей, яких я знаю вважають, що роботодавець їм не доплачує, але не змінюють свого роботодавця на іншого. Вони схожі на того пса, якому боляче лежати на цвяху, але не настільки, щоб встати і щось зробити. Ці люди не задоволені своєю зарплатою настільки, щоб скаржитися на її малий розмір і на роботодавця, але не настільки, щоб щось зробити для того, аби збільшити свою зарплату: наприклад, поспілкуватися з роботодавцем/зарплатодавцем, чи просто його змінити на іншого. І тоді не доведеться їм скаржитися.

 

Але причина не в роботодавцеві. Причина в самій людині. І я вивів для себе формулу, майже аксіому: людина отримує рівно стільки, скільки вона варта.

 

Колега, про якого писав на початку, вирішив, що він вартий більше, ніж 10 тисяч. От і вирішив піти туди, де йому заплатять 20 тисяч. Та тут інший ризик є: якщо цей колега дійсно вартий 20 тисяч, то роботодавець йому їх заплатить. А якщо не вартий…

У цьому разі роботодавець дуже скоро перехоче платити такому працівнику 20 тис і шукатиме, як того працівника позбутися, або платити йому дійсну вартість. Адже хто платитиме за товар удвічі більше, ніж він того вартий? Ну хіба що спочатку і помилково.

Колезі, який пішов за зарплатою у 20 тисяч доведеться стати тим, хто вартує 20 тисяч. Або повернутися туди, де йому заплатять справжню його вартість: 10 тис.

 

Життя усе вирівняє.

 

Висновок: Ви отримуєте рівно стільки, скільки вартуєте. Вартуватиме більше, то й отримуватимете більше.